Chcete viac čítať? Skúste audioknihy

Ste leniví prevracať stránky v knihe? Unavuje vás čítanie? Alebo si na čítanie nedokážete nájsť čas? Vyskúšajte namiesto klasických kníh audioknihy. Môžete sa tak vrátiť do detstva, keď ste ešte počúvali rozprávky. Teraz si však do ucha môžete pustiť napríklad Dominika Dána. Donedávna zvukové knihy počúvali len nevidiaci. Neexistuje však dôvod, prečo by ste ich nemohli využívať aj vy. Existuje internetové kníhkupectvo, v ktorom si môžete kúpiť audio knihu rovno vo formáte MP3. Ceny sú porovnateľné s klasickými knihami. Audioknihy môžete počúvať tak ľahko, ako vašu obľúbenú hudbu. Tu sú dôvody, prečo by ste to mali skúsiť.

Jo Nesbo: nemesis (dramatizácia)


1) Je to jednoduché.

Dáte si slúchadlá a počúvate. Pred spaním, pri ceste v autobuse, v noci, keď nemôžete spať,, dokonca potme. Knihy môžete prehrávať v mp3 prehrávači či v mobile. Existujú aj aplikácie, v ktorých si môžete robiť záložky, aby ste nezabudli, kde ste prestali. Už žiadne balenie papierových kníh na dovolenku. Knihu si so sebou môžete zobrať tak, ako obľúbenú hudbu.

2) Je to záživné.

Knihu vám prečíta herec. Niektoré knihy sú dramatizované, takže v nich nájdete aj viacero hercov, prípadne sú doplnené o zvukové efekty a hudbu. Umelecký zážitok je tak minimálne dvojnásobný.

3) Kniha spríjemní činnosti.

Cestujete dlhé hodiny autom či autobusom? Chcete počúvať hovorené slovo? Počas dlhšej služobnej cesty stihnete prečítať aj celý román. Nebaví vás varenie alebo žehlenie? Skúste si k tomu pustiť audioknihu. Môžete si ňou doplniť aj príjemné činnosti. Napríklad športovanie. Ja knihy rád počúvam pri kúpaní.

Jozef Karika: Čierna hra: Vláda mafie

4) naučte sa cudzie jazyky.

Osobne nemám odskúšané, ale existuje množstvo audio učebníc angličtiny a nemčiny. Prípadne si môžete kúpiť nejakú beletriu rovno v cudzom jazyku a počúvať.

5. Šetria peniaze

Audioknihy vôbec nie sú drahšie, ako klasické papierové knihy. Urobil som si zbežné porovnanie. V Martinuse za detektívku Cigaretka na dva ťahy zaplatíte 12,50€, za Audioknihuzaplatíte 11 eur. Lacnejšia je už len elektronická verzia tejto knihy, ktorú Martinus ponúka za takmer 10€. Podobný rozdiel je napríklad aj v knihe Příběh služebnice. Kniha stojí takmer 14€, Audio len 12,50€. Samozrejme, hovorím o základných cenách bez zliav a bez dopravy.

… Ako sa k nim dostať?

osobne odporúčam obchod Audiolibrix. Knihu tu dokážete kúpiť v troch krokoch. Vyberiete si titul, zaplatíte kartou alebo cez Paypal a okamžite si súbory stiahnete do počítača alebo mobilnej aplikácie. V mobilnej aplikácii si môžete knihu pred zaplatením vyskúšať a ak sa vám páči, dopočúvate ju po zaplatení.

Tento obsah bol zaradený v knihy a čítanie. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na Chcete viac čítať? Skúste audioknihy

 1. Ondrej Rosík povedal:

  Môže sa to tak javiť a nebránim sa aj tomuto označeniu. Cieľom bolo poukázať na to, že audioknihy sú dostupné aj pre bežnú verejnosť a pre niekoho to môže byť zaujímavá možnosť. O inej možnosti ako sa legálne dostať k audioknihám momentálne neviem, ak by ktokoľvek mal lepší nápad, nech pokojne napíše.

  • PH2007 povedal:

   Ešte je to Doucha, nie? Či tak nejako sa to volá.

   • Ondrej Rosík povedal:

    Kiha do ucha je vydavateľ. Možno aj distribútor, ale ak dobre viem, tak distribuujú len fyzické CD, nie priamo mp3

 2. PH2007 povedal:

  No, celý príspevok vyzerá ako reklama na Audiolibrix, ale inak v poho. 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.