Svedectvá manželov

Malé predstavenie

Volám sa Ondrej Rosík a som redaktorom Rádia Lumen. Pripravujem do vysielania svedectvá manželských párov. Oslovujem vás ako rodinu, manželov, ktorí možno túžia podať svedectvo ďalej. Manželstvo sa dnes vníma ako náročné, ťažké, zložité, nefunkčné… Mnohé rodiny však dokážu svedčiť o tom, že manželstvo po prekonanej kríze vie byť krásne, že vychovať sedem detí sa dá niekedy jednoduchšie ako jedno.

ako to prebieha?

Rozhovor nahrávame v domácom prostredí, napríklad u vás doma, alebo niekde, kde vám je to príjemné. Trvá to približne 30 minút. Podmienkou je, aby hovorili obaja z páru. Deti nemusia. Výsledok si odnesiem do štúdia, postrihám, opravím chybičky a odvysielam v piatok o 14:30.

Aké sú témy rozhovoru?

Závisí to od toho, o čom chcete hovoriť. Napríklad: Kríza, výchova detí, bezdetný manželský pár, riešenie konfliktov, stretnutia pre snúbencov, aktivity vo farnosti, vyliečené závislosti (alkohol a pod), deti s postihnutím…

Dajú sa vypočuť už odvysielané rozhovory, aby sme mali predstavu?

Pre inšpiráciu si môžete pustiť Rozhovor s Kondelovcami alebo Manželov Benkovcov.

Chceme sa zapojiť, čo ďalej?

Preberte si to s manželom / manželkou, či sa obaja do toho chcete dať. Ak áno, môžete použiť tieto kontakty:

  • Facebook
  • E-mail: rosik (zavináč) lumen (bodka) sk
  • Telefón: 0908-506-883.

Chceli by sme, ale nie sme z hlavného mesta

To vôbec neprekáža. Môžem za vami vycestovať kamkoľvek, alebo po vzájomnej dohode nahráte rozhovor s kolegom, ktorý je k vám bližšie.

Chceli by sme, ale neskôr…

Môžete sa mi ozvať kedykoľvek, rubrika chodí raz do týždňa, pracujeme na nej viacerí a rozhovor bude určite aktuálny aj o pár mesiacov. Ak sa obávate, že by ste na to zabudli, napíšte mi teraz s tým, že sa vám mám ozvať povedzme v septembri.

Poďakovanie

Ak ste dočítali až sem, ďakujem veľmi pekne za trpezlivosť. Ak viete informáciu posunúť iným rodinkám, budem rád.