Captcha Be gone: nástroj na rozpoznávanie kódov z obrázka

Určite to poznáte. Chcete sa zaregistrovať v internetovom obchode, vyplníte všetky údaje a zrazu musíte opísať kód z obrázka. Buď si privoláte niekoho vidiaceho, alebo môžete využiť službu, ktorá vám takýto obrázok rozpozná. Nedávno vznikla nová Služba Captcha Be gone.
Službu vytvoril Christopher Toth, ktorý je napríklad autorom programu Chicken Nugget a tiež spoluautorom doplnku NVDA Remote. doplnok je dostupný pre Internet Explorer a Mozilla Firefox. Služba je platená, stojí takmer 4 doláre mesačne, alebo 36 dolárov ročne.

ako začať?

Musíte sa zaregistrovať na stránke Captchabegone.com aktivovaním odkazu New here? Register.
Stránka si vypýta meno, priezvisko, používateľské meno, e-mail a heslo. Následne vám príde e-mail, v ktorom overíte, že ste to naozaj vy. Po prihlásení do profilu sa otvorí stránka, na ktorej si môžete vybrať mesačný alebo ročný plán. Potom môžete rovno zaplatiť kartou. Služba neakceptuje Paypal takže jej musíte zveriť číslo karty.

Čo ďalej?

Aby ste mohli službu používať, je potrebné nainštalovať si doplnok do internetového prehliadača. Pod odkazom Downloads nájdete nadpisy Firefox alebo Internet Explorer. Do Firefoxu doplnok nainštalujete tak, že aktivujete odkaz „Download the add-on now“. Následne potvrdíte všetky výzvy prehliadača. Po nainštalovaní doplnku si otvoríte správcu doplnkov z menu nástroje. Tu nájdete zoznam, vyberiete rozšírenia, tabulátorom sa nastavíte do druhého zoznamu a tu nájdete captcha Be gone. Položku potvrdíte klávesom Enter. Otvorí sa stránka, do ktorej zadáte prihlasovacie meno a heslo a potvrdíte tlačidlom submit.
Ak používate Internet Explorer, doplnok nainštalujete ako akýkoľvek iný program. V kontextovom menu Internet Explorera pribudne položka Login to Captcha be gone. Po jej aktivovaní treba zadať meno a heslo.

Ako rozpoznať obrázok?

V kontextovom menu prehliadača vám teraz pribudla položka Search for captcha. Po jej aktivovaní program vyhľadá obrázok a skúsi ho rozpoznať. Firefox pri odoslaní obrázka na server prehrá zvuk a NVDA povie „upozornenie“. Ak server vráti rozpoznaný text, opäť sa ozve hlásenie „upozornenie“ sprevádzané zvukom a rozpoznaný text nájdete v schránke. Internet Explorer si po rozpoznaní obrázka vyžiada prístup k schránke, ktorý treba potvrdiť tlačidlom áno.

Záver

Ako som už písal, ide o platenú alternatívu. Za tú cenu však získate jednoduchú inštaláciu a možnosť neobmedzene rozpoznávať kódy z obrázka pri registrácii.

zdieľať
Share on Facebook0
Tento obsah bol zaradený v počítače. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *